Zaznacz stronę

Współpraca z doświadczonym projektantem wnętrz może mieć same plusy. Z tym stwierdzeniem z pewnością zgodzą się wszyscy ci, którzy mieszkają w pięknych, gustownie urządzonych wnętrzach i czerpią radość  z przebywania w pomysłowo zaaranżowanym mieszkaniu czy domu. Liczne podpowiedzi doświadczonych projektantów wnętrz gwarantują, że inwestorzy będą bardzo zadowoleni – bo nie zawsze wiadomo, jak co z czym zestawić czy jaki rodzaj rozwiązań warto zastosować. I choć nie ma jednego sprawdzonego pomysłu na efektowną aranżację wnętrz – zawsze warto podpytać, jak umiejętnie zestawić stare meble z nowymi. Pomysłów na to może być naprawdę wiele.

Eksperymentowanie to podstawa – tyle skarbów kryją w sobie domy naszych dziadków czy strychy. Znalezione tam meble czy bibeloty warto zestawiać z nowymi meblami – ale tych wówczas nie warto kupować w gotowych zestawach. Projektanci wnętrz przestrzegają również o konieczności zachowania proporcji – w nowocześnie urządzonym wnętrzu nie może być zbyt wiele antyków, gdyż nie spełnią one swojej dekoracyjnej funkcji.

Wśród polecanych patentów na ciekawie zaprojektowane wnętrze warto przemyśleć zbudowanie aranżacji wokół jednego zabytkowego mebla – otrzymanego w spadku chociażby po kimś z rodziny.

Co jeszcze radzą projektanci? Absolutnie nie można łączyć antyków z dodatkami stylizowanymi na wiekowe. W przeciwnej sytuacji bowiem niezwykle łatwo byłoby popełnić wnętrzarskie faux pas.

O poradę i pomoc projektanta wnętrz spytać warto zawsze – kto wie czy otrzymana rada nie sprawi, że nasze wnętrze rozbłyśnie własnym blaskiem?