Zaznacz stronę

Projektowanie wnętrz to prawdziwa sztuka – dla wielu trudna, zupełnie niezrozumiała i niedostępna. Dlatego też, stojąc przed wyzwaniem komfortowego wyposażenia czy wykończenia ukochanego wnętrza własnego „M”, warto zwrócić się po profesjonalną poradę do kogo? Do nikogo innego, jak doświadczonego architekta wnętrz, który oprócz kierunkowego doświadczenia, ma również nieprzeciętnie rozwiniętą intuicję i niejeden kompleksowy projekt wnętrz już zrealizowany.

Architekt wnętrz doradzi w wielu kwestiach niejasnych, nieoczywistych czy takich, w których po prostu nie wiadomo, na który z dwóch kolorów czy rodzajów mebli się zdecydować. W dobie jednak, kiedy królują białe meble zastanówmy się, jaki kolor ścian będzie do nich pasował najlepiej?

Przychodząc do architekta wnętrz, pokazując mu zdjęcia właśnie zakupionych przez nas mebli czy pokazując wnętrze, które mamy do zagospodarowania, otrzymać możemy fachową i zawsze trafioną poradę – która wychodzi od nikogo innego, jak od profesjonalisty wszakże.

Styl skandynawski białych mebli, łącznie ze stylem szwedzkim, uwielbia biel w ogóle. I taką też sugestię otrzymać można od architekta wnętrz. Jeśli zaś pragniemy jednak pomalować ściany we własnym domu na bardziej żywe barwy, konieczne będą dłuższe rozmowy z architektem. Ten musi przede wszystkim trochę poznać zarówno inwestorów, jak i styl życia jaki prowadzą czy poznać preferencje stylowe, z którymi się identyfikują.

Biel idealnie komponuje się z naturalnymi dodatkami – z kolorem naturalnego drewna, szarościami, ale nie tylko. Klimatyczny wzór, choćby był miszmaszem kolorystycznym, z powodzeniem ożywi przestrzeń mieszkalną i sprawi, że w użytkowym wnętrzu zagości nuta ciekawości i pożądanego poweru, orientalności czy kontrastu. Tę potrzebę różnorodnego wyrażania charakteru wnętrza podkreślają szczególnie młodzi ludzie, zorientowani na coś innego niż typowa klasyka i rozwiązania wpisujące się w styl ponadczasowej uniwersalności. I właśnie oni świetni potrafią się bawić aranżacją wnętrz.