Zaznacz stronę

Kompleksowa aranżacja wnętrz jest sztuką naprawdę wysokich lotów. Sukcesów w tej dziedzinie nie odniesie raczej ktoś, kto nie ma naturalnego zmysłu estetyki i szeroko rozwiniętych umiejętności komponowania i zestawiania ze sobą różnorodnych kolorów, materiałów czy struktur. Jeśli więc stoimy przed wyzwaniem komfortowego urządzenia własnych czterech kątów, zdecydujmy się na nawiązanie współpracy z cenionym architektem wnętrz. On właśnie, bazując na swoim doświadczeniu zawodowym i wykształceniu, pomoże nam stworzyć przestrzeń rodem z naszych marzeń. Niemożliwe to? Jak się okazuje – aż za bardzo prawdziwe.

Architekt wnętrz potrafi trafnie doradzić w wielu sytuacjach. Jeśli więc zależy nam na takim wnętrzu, gdzie będzie można wychwycić wyraźne nawiązania do przyrody, warto wspólnie z profesjonalistą zastanowić się choćby nad kolorystyką wnętrz. Co dziś jest w modzie? Jak się okazuje dominują wciąż kolory ziemi, pozwalające na wprowadzenie w przestrzeni uczucia harmonii, spokoju, naturalności i świeżości. Dodatkowo przyjazne barwy pozwalają na otrzymanie wnętrza o przytulnym i tak przyjemnym klimacie, o jakim przecież niejednokrotnie marzymy. Zwłaszcza wówczas, gdy z różnych przyczyn przebywamy właśnie poza ścianami naszego ulubionego „M”.

Niebieska szarość to absolutny hit ostatnich lat we wnętrzarstwie. Kolorystyka ta idealnie komponuje się z jasnymi meblami, wybieranymi przecież przez wielu. Niektórzy stawiają rzecz jasna na odcienie złota czy beżu – i takie rozwiązania są naprawdę efektowne.

Co oprócz niebieskiej szarości? Oczywiście kolor niebieski i jego odcienie, do tego zielony, różowy, jasnożółty, a nawet brązowy. Doświadczony architekt wnętrz nie dość, że wskaże na popularność i zastosowanie tych właśnie barw, pomoże dobrać do nich odpowiednie meble i pozwoli dopasować ogólną aranżację wnętrza nie tylko do naszych indywidualnych potrzeb, ale i preferencji, jak i naszego charakteru. Sztuką bowiem jest stworzenie przestrzeni nieprzypadkowej. Takiej, w której niezależnie od pory dnia czy nocy, będziemy czuć się wyśmienicie.